ADV7128KRZ80
Shenzhen Jinsheng Weiye Electronics Co., Ltd
Contact Now
ADV7128KRZ80
Category : Integrated Circuits (ICs) Data Acquisition ADCs/DACs - Special Purpose
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Series : -
Resolution (Bits) : 10 b
Sampling Rate (Per Second) : 80M
Mfr : Analog Devices Inc.
Voltage Supply Source : Single Supply
Data Interface : -
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Voltage - Supply : 4.75V ~ 5.25V
Package / Case : 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package : 28-SOIC
Type : Video DAC
Base Product Number : ADV7128
Description : IC DAC VIDEO 80MHZ 5.0V 28SOIC